fbpx

Search for products

Search for products

i-arch_logo

i-arch to unikalny i innowacyjny system ortodontyczny.

 

Łuki wykonane ze specjalnego stopu pozwalają na wysoce innowacyjne ortodontyczne podejście biomechaniczne i charakteryzuje się skutecznością, prostotą, komplementarnością i zgodnością biologiczną.

Skuteczność wynika z zastosowania łuków prostokątnych, które zapewniają natychmiastowe dostarczanie momentu obrotowego od etapu wyrównywania i poziomowania.

Prostotę zapewnia zmniejszona liczba łuków – tylko trzy.

Komplementarność wynika z możliwości zastosowania i-arch z dowolną techniką łuków prostych (straight wire) – z zamkami samoligaturującymi .018 lub .022 lub klasycznymi. W przypadku stosowania zamków klasycznych .022 zaleca się użycie na początku leczenia ligatur metalowych.

Zgodność biologiczną zapewnia zastosowanie bardzo delikatnych sił (od 40 g) do ruchu zębów, redukując traumatyczne skutki – zwłaszcza na początku leczenia ortodontycznego.

i-arch_2

W systemie i-arch stosowana jest następująca sekwencja łuków:

  1. Termiczny i-arch o wymiarach .016 × .014, miedziano-niklowo-tytanowy jako pierwszy łuk zapewniający wyrównanie, poziomowanie i torkowanie;
  2. Superelastyczny i-arch, niklowo-tytanowy o przekroju .018 × .014 jako drugi łuk dla kształtu łuku i mechaniki ślizgowej;
  3. Beta-tytanowy i-arch o przekroju .016 × .016 jako ostateczny łuk do uzyskania formy łuku, wykonania mechaniki międzyszczękowej i stabilizacji wyników leczenia.

System i-arch oferuje następujące korzyści:

 
  • Natychmiastowe dostarczenie momentu obrotowego (torkowania), co pozwala na skrócenie czasu leczenia i efektywny ruch 3D zęba od początku terapii;
  • Skuteczność w uzyskaniu powiększenia łuku;
  • Zmniejszenie bólu u pacjenta;
  • Zmniejszenie uszkodzeń kości, zwłaszcza na poziomie przedsionkowej kości kortykalnej;
  • Łatwy protokół kliniczny, który skutkuje skróceniem czasu przebywania na fotelu i wymaga mniejszej ilości łuków w praktyce.
i-arch_podejście-leczenia
i-arch_przekroje-1

Kształty łuków i-arch

i-arch_kształty
Scroll to Top