D-bar – korekta klasy II i III
Doprowadź pacjentów klasy II i III do klasy I za pomocą D-bar.
Aparat korekcyjny klasy II i III.
D-bar to aparat ortodontyczny klejony bezpośrednio lub pośrednio, który zapewnia leczenie klasy II i III w uzębieniu mlecznym, stałym lub mieszanym.
D-bar został zaprojektowany, aby zoptymalizować relacje trzonowców poprzez zminimalizowanie nadmiernej ekstruzji kła, z wysoce estetycznym projektem aparatu dla większego komfortu i skrócenia czasu leczenia.
D-bar ma uniwersalną konstrukcję na lewą i prawą stronę.
D-bar składa się z dwóch oddzielnych elementów, które muszą być połączone przez lekarza w momencie pozycjonowania lub w trakcie pośredniej procedury klejenia.
Dystalizacja
Zaprojektowany, aby wspomagać optymalizację relacji międzyszczękowych
Cyfrowy
Zaprojektowany do użytku w połączeniu z systemem klejenia pośredniego i w ten sposób włączony do cyfrowego przepływu pracy
Dyskretny
Kompatybilny w połączeniu z przezroczystymi nakładkami A-ligner
Czas trwania
Idealny do skrócenia czasu leczenia ortodontycznego
Cechy
Prezycja – Zmniejszenie stopni swobody połączenia, aby zapobiec nieoczekiwanym ruchom segmentu trzonowiec-kieł.
Efektywność – Wyjątkowo mezjalna pozycja haczyka w celu zwiększenia skuteczności działania.
Uniwersalny – Przeznaczony do stosowania zarówno po lewej lub prawej stronie.
Ergonomiczny – Prawidłowe klejenie na trzonowcu jest łatwe dzięki dwóm liniom pozycjonującym. Znakowanie laserowe ułatwia identyfikację właściwego rozmiaru.
Wytrzymałość i wygoda – Podstawa retencyjna z laserowymi podcięciami w celu zwiększenia siły przyczepności i późniejszego łatwego sciągania aparatu.
Opakowanie
D-bar dostępny jest w opakowaniach jednostkowych oraz w zestawach.
Pojedyncze opakowanie zawiera dwa uniwersalne ramiona tego samego rozmiaru, dwa gniazda na trzonowce i jedną linijkę.
Zestaw zawiera 24 uniwersalne ramiona (po dwa z każdego rozmiaru), 24 gniazda na zęby trzonowe, pęsetę i 24 linijki.
Kiedy użyć?
D-bar to urządzenie, które oferuje szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu wad zgryzu klasy II, zarówno u pacjentów z uzębieniem mlecznym, stałym, jak i mieszanym. Korzystnie stosowany na początku leczenia dla dystalizacji zębów trzonowych i przedtrzonowych.
D-bar może być używany samodzielnie lub w połączeniu z innymi dostępnymi na rynku aparatami, takimi jak nakładki, zamki lub inne stałe aparaty ortodontyczne.
Umieszczając go na dolnym łuku, D-bar pomaga również w rozwiązywaniu problemów klasy III.
Zalety
Kontrola ruchu segmentu trzonowcowo-kłowego. System blokujący został zaprojektowany z wąskimi tolerancjami w celu zwiększenia skuteczności leczenia, aby zminimalizować niepożądane ruchy kłów lub niechciane ruchy między łukami.
Wysoka skuteczność. Umiejscowienie haczyka po mezjalnej stronie kła zwiększa skuteczność aparatu poprzez zwiększenie sił poziomych w stosunku do pionowych wywołujących ekstruzję.
Łatwe pozycjonowanie. Mezjodystalne i okluzyjno-dziąsłowe linie pozycjonujące zębodołu trzonowca ułatwiają pozycjonowanie aparatu na zębie.
Skrócenie czasu leczenia. Zastosowanie korektora D-bar poprawia relacje zębów trzonowych, przyspieszając leczenie ortodontyczne.
Wysoki komfort. Jego gładka i niskoprofilowa konstrukcja poprawia komfort pacjenta i współpracę podczas leczenia.
Jak używać?
Po wybraniu najbardziej odpowiedniego rozmiaru ramienia D-bar, przyklej gniazdo na trzonowiec górny (lub, jeśli to konieczne, na przedtrzonowiec) przy korekcie klasy II.
Włóż ramię do gniazda na trzonowcu, aż okrągły koniec całkowicie zniknie, a następnie przystąp do przyklejenia drugiego końca do kła (lub do przedtrzonowca, jeśli to konieczne). Na dolny trzonowiec lub przedtrzonowiec przyklej aparat pomocniczy (rurkę lub guzik) i połącz go z haczykiem ramienia za pomocą wyciągów wewnątrzustnych.
Po wyprowadzeniu z klasy II lub III usuwa się D-bar.
Zawsze zaleca się zapoznanie z instrukcją dostarczoną z produktem.
Zastosowanie
D-bar jest uniwersalny i składa się z dwóch elementów, gniazda na trzonowiec i ramienia, dostarczanych oddzielnie do montażu.
Istnieje możliwość łatwej wymiany samego ramienia lub zmiany jego rozmiaru w trakcie terapii, jeśli wymagają tego warunki kliniczne. Ta cecha sprawia, że D-bar jest elastyczny, redukując i upraszczając niezbędne zapasy kliniki.
D-bar można również zintegrować z cyfrowym przepływem pracy i umieścić za pomocą procedury łączenia pośredniego; w rzeczywistości użycie dwóch oddzielnych elementów umożliwia włączenie urządzenia do szablonów lub uchwytów transferowych.
D-bar jest wykonany w całości w technologii MIM ze stali 17-4; podstawa retencyjna jest wykonana za pomocą systemu laserowego o wysokiej częstotliwości, co zapewnia doskonałą odporność na odrywanie. Można stosować dowolny klej ortodontyczny.
D-bar jest dostępny w kolejnych rozmiarach (krokach) co jeden milimetr w dwunastu rozmiarach, od rozmiaru 16 do 27.
Identyfikacja poprzez pomiar jest łatwa i szybka dzięki znakowaniu laserowemu.
W oprogramowaniu DDP-Ortho wymiary dobierają się automatycznie, z możliwością ich zmiany przez operatora. Klejenie bezpośrednie lub pośrednie (DDP-Ortho).