fbpx

Search for products

Search for products

Myosa_TMJ_baner-1024x267

Myosa® for TMJBDS®

Dla pacjentów dorosłych do leczenia TMJ, zaburzeń oddychania i nawyków mięśniowych.

Kierując się rosnącym zapotrzebowaniem pacjentów na bardziej efektywne metody leczenia w połączeniu z rosnącą frustracją i dezorientacją praktyków związanymi z obecnymi podejściami, MRC stworzył system TMJBDS®. Najprostsze na świecie, ale skuteczne podejście do leczenia zaburzeń TMJ poprzez leczenie przyczyn złego oddychania i nawyków mięśniowych.

S1H-300x229

Myosa® for TMJBDS®  S1H – Etap 1 Hybrydowy

Zapewnij funkcjonalne drogi oddechowe i aktywne ćwiczenia

S1H jest zaprojektowany dla pacjentów, u których występuje stan zaburzenia oddychania i bezdechy podczas snu (BDS) w umiarkowanym lub ciężkim stadium, na co wskazuje czas wstrzymania oddechu (BHT) wynoszący 20 sekund lub mniej. Ci pacjenci mogą mieć zaburzenia TMJ lub nie, ale ze względu na ciężkość BDS wymagają natychmiastowej poprawy dróg oddechowych. Funkcje aparatu działają nie tylko w celu udrożnienia dróg oddechowych, ale także umożliwiają pacjentom podjęcie wstępnych ćwiczeń mięśni warg, języka i dróg oddechowych. Przejdź do S1, gdy BHT pacjenta osiągnie 25 sekund lub więcej.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolor: przezroczysty

 

Budowa TS1H

Cechy konstrukcyjne S1H otwierają drogi oddechowe i pozwalają na wstępne ćwiczenie mięśni ustno-twarzowych i dróg oddechowych u pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim bezdechem sennym.

1. Elastyczny materiał   2. Rurka wargowa i językowa   3. Duży otwór do oddychania   4. Podpórka dla języka   5. Sprężyny powietrzne   6. Ochraniacz języka   7. Wysokie boki

S1H_1a-300x177
S1H_2a
S1H_3a
S1H_4a-300x219
S1H_5a-300x171
S1H_6a
S1H_7a-300x204
S1-300x229

Myosa® for TMJBDS® S1 – Etap 1

Zapewnij funkcjonalne drogi oddechowe i korektę nawyków

S1 jest stosowany u pacjentów z czasem wstrzymania oddechu wynoszącym 25 sekund lub więcej. Działa poprzez wysuwanie dolnej szczęki śpiącego i otwieranie zgryzu, co powoduje udrożnienie dróg oddechowych. Dodatkowo S1 ma cztery otwory wentylacyjne z przodu do regulacji oddychania, a także podstawę amortyzatora pneumatycznego, która amortyzuje staw szczęki. Dla lepszej retencji podczas snu pacjent może skorzystać z formowalnej wersji aparatu S1 (S1M). Przejdź do S2, gdy BHT pacjenta osiągnie 35 sekund lub więcej.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolor: przezroczysty

 
S1M-300x228

Myosa® for TMJBDS® S1M – Etap 1 z formowaniem

Formowana wersja S1 dla optymalnej retencji w nocy.

S1M jest używany podczas snu w nocy tylko u pacjentów, którzy używają aparatu S1H lub S1, ale mają trudności z utrzymaniem go przez noc. Jest wykonany w technologii dwuwarstwowej, która zapewnia miękką warstwę zewnętrzną i twardy rdzeń wewnętrzny, aby zapobiec odkształceniom aparatu podczas formowania. Ostatecznie celem jest przestawienie pacjenta na używanie aparatów, których nie można formować, tak aby mógł naturalnie zamknąć usta w nocy podczas snu.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolor: przezroczysty

 
S2-300x228

Myosa® for TMJBDS® S2 – Etap 2

Przejście do oddychania przez nos i korygowanie nawyków.

S2 jest używany w drugim etapie leczenia, gdy czas wstrzymania oddechu (BHT) pacjenta osiągnie 35 sekund lub więcej. S2 jest głównym aparatem z serii TMJBDS® i działa poprzez wysuwanie dolnej szczęki i otwieranie zgryzu, co powoduje udrożnienie dróg oddechowych. Posiada małe otwory oddechowe. Ma również wiele innych cech, które pomagają leczyć wewnątrztorebkowe zaburzenia TMJ, poprawiając oddychanie i zaburzenia czynności mięśniowej. Dla lepszej retencji podczas snu pacjent może skorzystać z formowalnej wersji aparatu S2 (S2M). Przejdź do S3, gdy BHT pacjenta osiągnie 45 sekund lub więcej.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolor: przezroczysty

 
S2M-300x226

Myosa® for TMJBDS®  S2M – Etap 2 do formowania

Formowana wersja S2 dla optymalnej retencji w nocy.

S2M jest używana przez noc tylko u pacjentów, którzy używają aparatu S2, ale mają trudności z utrzymaniem go przez noc. Jest wykonany w technologii dwuwarstwowej, która zapewnia miękką warstwę zewnętrzną i twardy rdzeń wewnętrzny, aby zapobiec odkształceniom aparatu podczas formowania. Ostatecznie celem jest przestawienie pacjenta na używanie aparatów, których nie można formować, tak aby mógł naturalnie zamknąć usta podczas snu w nocy.

 
 
Instrukcja formowania aparatu S1M i S2M
  1. Umieść aparat w świeżo zagotowanej wodzie (100°C), ułożony podstawą do góry a podpórką dla języka do dołu – na 60 sekund.
  2. Za pomocą łyżki wyjmij delikatnie aparat z wody.
  3. Patrząc w lustro włóż aparat do ust wyrównując wycięcie w kształcie litery V z linią środkową przednich zębów (wypustką dla języka do góry).
  4. Kciukami dociśnij mocno podstawę aparatu, następnie dociskaj mocno palcami przez policzki i wargi górne krawędzie aparatu do zębów przednich i tylnych przez 20 sekund.
  5. Usuń z ust aparat i włóż go do zimnej wody na 1 minutę. Ponownie umieść go w ustach i sprawdź czy pasuje. Jeśli nie pasuje wystarczająco dobrze, powtórz procedurę dopasowania.
S3-300x226

Myosa® for TMJBDS® S3 – Etap 3

Zapewnij oddychanie przez nos i prawidłową funkcję TMJ.

S3 stosuje się w trzecim i ostatnim etapie leczenia, gdy czas wstrzymania oddechu (BHT) pacjenta osiągnie 45 sekund lub więcej. Posiada małe otwory oddechowe.. S3 został zaprojektowany przede wszystkim w celu zakończenia procesu oddychania przez nos, poprawiając jednocześnie oddychanie i zaburzenia czynności mięśniowej. S3 może również służyć jako aparat przejściowe między pierwszą a drugą fazą leczenia TMJBDS®, w połączeniu z aparatami Myobrace® obejmujące rozwój łuku. Z tego powodu S3 jest pochodną aparatu Myobrace®A1.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolor: przezroczysty

 
 
TMD-300x228

Myosa® for TMD

Aparat pomocniczy w zaawansowanym wewnątrztorebkowym zaburzeniu stawu skroniowo-żuchwowego.

TMD jest niestandardowym aparatem do formowania używanym u pacjentów z zaawansowanymi wewnątrztorebkowymi zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego. Jest noszony przez cały dzień, z wyjątkiem sytuacji, gdy noszone są aparaty TMJBDS®. Zaprojektowany jest w celu zapewnienia stałej dekompresji TMJ aby umożliwić gojenie. Ma specjalne cechy konstrukcyjne, które pozwalają pacjentom żuć i rozmawiać z minimalnymi zakłóceniami.

Rozmiary: z otworami 4mm i 6 mm
Kolor: przezroczysty

 
 

Instrukcja formowania TMD jest podobna do instrukcji dla aparatów S1M i S2M.
Różnica polega na tym, że formuje się go tylko na zębach dolnej szczęki.

HIGIENA

Zazwyczaj wystarczającym zabiegiem jest spłukanie aparatu pod ciepłą wodą i umieszczenie w odpowiednim pojemniku.
Zaleca się czyszczenie w roztworze z użyciem tabletek MyoClean.

Scroll to Top