fbpx

Search for products

Search for products

myOSA_bruksizm_baner-1024x262

Myosa® for Teeth Grinders

Ochrona zębów przed bruksizmem

Myosa®for Teeth Grinders to seria aparatów, które zapewniają ochronę zębów przed zgrzytaniem. Przeznaczone są dla pacjentów, którzy szukają natychmiastowej, ekonomicznej alternatywy dla wykonywanych na zamówienie aparatów/szyn dentystycznych.

myOSA_bruksizm_Soft-300x226

Myosa® for Teeth Grinders Soft  (TG) – wersja miękka

Ochrona zębów przed bruksizmem z podwyższonym komfortem

TG to aparat zaprojektowany w celu natychmiastowego złagodzenia objawów u pacjentów z bruksizmem. Elastyczny, jednowarstwowy aparat można łatwo uformować i wygodnie dopasować do każdego rozmiaru ust, jednocześnie chroniąc zęby przed bruksizmem i zmniejszając napięcie mięśni wokół ust. TG jest zalecany do użytku nocnego, ale może być również używany w ciągu dnia, jeśli wtedy występuje problemem ze zgrzytaniem zębami.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolor: przezroczysty

 

Budowa aparatu

1. Elastyczny materiał   2. Ochraniacz języka   3. Łatwo formowalny   4. Jednowarstwowy   5. Sprężynująca poduszka powietrzna   6. Pogrubiona podstawa

TG_1a-300x184
TG_2a
TG_3a
TG_4a
TG_5a-300x160
TG_6a-300x166
myOSA_bruksizm_Hard-300x219

Myosa® for Teeth Grinders Hard  (TGH) – wersja twarda

Ochrona zębów przed bruksizmem z lepszą retencją

TGH to uniwersalny aparat do formowania, zaprojektowane w celu natychmiastowego złagodzenia objawów u pacjentów z bruksizmem. Wytrzymały, dwuwarstwowy aparat, utrzymujący szczęki w optymalnej pozycji stanowi alternatywę dla tradycyjnych szyn płaskich i pozwala na lepszą retencją podczas formowania.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolor: przezroczysty

Instrukcja formowania aparatu TG i TGH
  1. Umieść aparat w świeżo zagotowanej wodzie (100°C), ułożony podstawą do góry a podpórką dla języka do dołu – na 60 sekund.
  2. Za pomocą łyżki wyjmij delikatnie aparat z wody.
  3. Patrząc w lustro włóż aparat do ust wyrównując wycięcie w kształcie litery V z linią środkową przednich zębów (wypustką dla języka do góry).
  4. Kciukami dociśnij mocno podstawę aparatu, następnie dociskaj mocno palcami przez policzki i wargi górne krawędzie aparatu do zębów przednich i tylnych przez 20 sekund.
  5. Usuń z ust aparat i włóż go do zimnej wody na 1 minutę. Ponownie umieść go w ustach i sprawdź czy pasuje. Jeśli nie pasuje wystarczająco dobrze, powtórz procedurę dopasowania.

HIGIENA

Zazwyczaj wystarczającym zabiegiem jest spłukanie aparatu pod ciepłą wodą i umieszczenie w odpowiednim pojemniku.
Zaleca się czyszczenie w roztworze z użyciem tabletek MyoClean.

Scroll to Top