fbpx

Search for products

Search for products

LipSeal_baner-1024x254

Lip Trainer™ - LT

LT skupia się na poprawie siły, rozciągnięciu i napięciu mięśni warg i policzków, jednocześnie korygując odwrotne połykanie przez pacjenta. Doskonale dopasowuje się do kształtu łuku pacjenta, co skutecznie angażuje jego mięśnie okołoustne i stanowi znaczną poprawę w stosunku do tradycyjnego ćwiczenia „utrzymania guzika” stosowanego w terapii mięśniowo-funkcjonalnej. LT jest stosowany we wszystkich systemach terapeutycznych MRC, ale może być również stosowany samodzielnie przez lekarzy prowadzących terapię miofunkcjonalną.

Rozmiar: Uniwersalny
Kolory: różowy, niebieski, przezroczysty

Budowa aparatu

Cechy konstrukcyjne LT są dostosowane do poprawy siły, rozciągnięcia i napięcia mięśni okołoustnych, jednocześnie poprawiając funkcję połykania.

LT_1a-300x236
LT_2a
LT_3a-300x251

Instrukcja użycia

Aparat LT powinien być używany przez dwie minuty dwa razy dziennie, aby w pełni wykorzystać możliwości ćwiczeń. Można wydłużyć czas ćwiczeń w zależności od instrukcji lekarza. Upewnij się, że Lip Trainer ™ nie jest „zasysany” pomiędzy zębami, ponieważ będzie to działać na niewłaściwe mięśnie. Aby temu zapobiec, trzymaj czubek języka w jednym miejscu i delikatnie wypełniaj usta powietrzem przez całe ćwiczenie.

LT_step1-300x189

Zaczep odpinany pasek do aparatu Lip Trainer przez przepchnięcie jego końca ku górze przez otwór w uchwycie aparatu.

 
LT_step2-300x190

Przepchnij końcówkę paska w dół przez otwór w pasku. Pociągnij za koniec paska, aby zabezpieczyć powstałą pętlę.

 
LT_step3-300x190

Włóż do ust (pomiędzy wargi i zęby) Lip Trainer ze zderzakami wargowymi skierowanymi w dół.

 
LT_step4-300x189

Zamknij usta wokół aparatu, złap za pasek i pociągnij go poziomo trzymając wargi mocno zaciśnięte.
Jeśli Lip Trainer wypada, ponownie włóż go do ust i ciągnąc za pasek używaj tylko takiej siły, aby wargi były w stanie utrzymać aparat na miejscu. Nie pozwalaj na ssanie aparatu.

LT_step5-300x189

Zmodyfikuj ćwiczenie pociągając za pasek nieznacznie ku górze, a następnie nieznacznie ku dołowi (pod kątek 45° nie zmieniając ustawienia głowy), aby wzmocnić oddzielnie wargę górną i dolną.

 

HIGIENA

Zazwyczaj wystarczającym zabiegiem jest spłukanie aparatu pod ciepłą wodą i umieszczenie w odpowiednim pojemniku.
Zaleca się czyszczenie w roztworze z użyciem tabletek MyoClean.

Scroll to Top