fbpx

Search for products

Search for products

Bruxogard_baner-1024x266

BRUXOGARD SOFT - Wersja miękka

Bruxogard_Soft-300x230
Komfortowa ochrona zębów przed bruksizmem

Wersja miękka BRUXOGARD jest wygodnym aparatem dla pacjentów, którzy chcą chronić zęby przed bruksizmem. Przeznaczona jest dla pacjentów, którzy szukają ekonomicznej alternatywy dla wykonywanych na zamówienie aparatów/szyn.

Wersja miękka jest najlepsza do stosowania, gdy pacjent nie wykazuje objawów TMJ, takich jak klikanie lub ograniczone otwarcie.

BRUXOGARD SOFT posiada sprężynującą poduszkę powietrzną oraz unikalną specjalnie zaprojektowaną płaską, cienką podstawę. Chroni zęby i szczęki przed efektami bruksizmu (zgrzytania zębami) podczas snu.

Bruxogard_Soft_1
Bruxogard_Soft_2-300x122

BRUXOGARD HARD – Wersja twarda

Bruxogard_Hard-300x207
Ochrona zębów przed bruksizmem z lepszą retencją

BRUXOGARD HARD to aparat służący do skutecznego radzenia sobie z objawami silnego bruksizmu i ich łagodzenia. Jest przeznaczony dla pacjentów, którzy mają problemy z bruksizmem i szukają ekonomicznej alternatywy dla wykonywanych na zamówienie aparatów/szyn.

BRUXOGARD HARD posiada sprężynującą poduszkę powietrzną oraz unikalną specjalnie zaprojektowaną płaską, grubą podstawę. Chroni zęby i szczęki przed efektami bruksizmu (zgrzytania zębami) podczas snu.

Instrukcja użycia

BRUXOGARD został zaprojektowany tak, aby przylegał do zębów i był noszony przez noc podczas snu.

Zaleca się aby aparat był formowany przez lekarza. Jeśli wymagane jest ponowne formowanie, należy wykonać poniższe czynności.

Instrukcja użycia

BRUXOGARD został zaprojektowany tak, aby przylegał do zębów i był noszony przez noc podczas snu.

Zaleca się aby aparat był formowany przez lekarza. Jeśli wymagane jest ponowne formowanie, należy wykonać poniższe czynności.

Bruxogard_Soft_Step1-300x190

Umieść BRUXOGARD w świeżo zagotowanej wodzie (100°C), ułożony podstawą do góry a podpórką dla języka do dołu, na 60 sekund.

 
Bruxogard_Soft_Step2-300x190

Za pomocą łyżki wyjmij delikatnie aparat z wody.

 
Bruxogard_Soft_Step3-300x188

Patrząc w lustro włóż aparat do ust wyrównując wycięcie w kształcie litery V z linią środkową przednich zębów (wypustką dla języka do góry).

 
 
Bruxogard_Soft_Step4-300x191

Kciukami dociśnij mocno podstawę aparatu, następnie dociskaj mocno palcami przez policzki i wargi górne krawędzie BRUXOGARD do zębów przednich i tylnych przez 20 sekund.

UWAGA: Aparatu BRUXOGARD SOFT (wersja miękka) nie należy zagryzać, szczęki powinny być lekko zwarte, aby utrzymać go na miejscu. Na podstawie aparatu nie powinno być śladów po dolnych zębach.

 
Bruxogard_Soft_Step5-300x188

Usuń z ust aparat i włóż go do zimnej wody na 1 minutę. Ponownie umieść go w ustach i sprawdź czy pasuje. Jeśli nie pasuje wystarczająco dobrze, powtórz procedurę dopasowania.

 

HIGIENA

Zazwyczaj wystarczającym zabiegiem jest spłukanie aparatu pod ciepłą wodą i umieszczenie w odpowiednim pojemniku.
Zaleca się czyszczenie w roztworze z użyciem tabletek MyoClean.

Scroll to Top